Kleszcz

Tutaj rozmawiamy oczywiście o UBRANIACH! To, co my, kobiety, kochamy najbardziej, czyli moda, trendy, stylizacje i ogromna dawka inspiracji.
Awatar użytkownika
Modnakobieta
Posty: 175
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:46

Kleszcz

Post autor: Modnakobieta »

No niestety ale teraz coraz częściej można się zarazić tą chorobą od kleszczy. Leczenie bywa dosyć długie i męczące. Gdy niestety już zachorujesz to zawsze możesz wspierać się https://www.sklepzycia.pl/preparaty-sup ... -borelioza . Suplementy fajnie wspomagają organizm.
Awatar użytkownika
marino98
Posty: 21
Rejestracja: 31 lip 2020, 14:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Kleszcz

Post autor: marino98 »

A gdzie robić w sumie badania?? Kiedy iść i się zgłosić do lekarza gdy wyjmie sie kleszcza?
Awatar użytkownika
Werka
Posty: 305
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:06

Re: Kleszcz

Post autor: Werka »

Kleszcze zazwyczaj są nosicielami boreliozy, choć też nie zawsze, dlatego można powiedzieć, że to pewna loteria. Jeżeli zostało się ugryzionym, należy jak najszybciej udać się na badania i można też przebadać samego kleszcza. Ten link wyjaśnia, dlaczego jest to takie istotne i w czym może to pomóc.
Kaśka

Re: Kleszcz

Post autor: Kaśka »

Bardzo poważna a niestety coraz więcej kleszczy przenosią tą chorobę. Samych kleszcze jest z roku na rok bardzo dużo i niestety trzeba się przed nimi bardzo chronić. Jak już będziemy mieć pecha i ugryzie nas kleszcz, to najlepiej sprawdzą się takie przyrządy jak https://trixnakleszcze.pl Dzięki nim, szybko i skutecznie pozbędziecie się kleszcza ze swojego ciała
Maryśka

Re: Kleszcz

Post autor: Maryśka »

Werka pisze: ↑27 paź 2020, 9:40 Kleszcze zazwyczaj są nosicielami boreliozy, choć też nie zawsze, dlatego można powiedzieć, że to pewna loteria. (...)
Dokładnie tak.Przewiduje się ,że około 30 % kleszczy jest nosicielami bakterii, która wywołuje boreliozę. Czy oznacza to ,że mamy liczyć na szczęście po ugryzieniu? Absolutnie nie, po pierwsze starajmy się nie dopuścić do ugryzienia przez tego pajęczaka i po drugie jeśli już to nastąpi musimy wiedzieć co robić. Na tm blogu - https://ktomalek.pl/blog/ukaszenie-prze ... iem/w-1874 znalazłam wiele informacji jak postęować w przypadku ukąszenia przez kleszcza a także jak nie dopuścić do ukąszenia.
guguś88

Re: Kleszcz

Post autor: guguś88 »

Witam,co sądzicie o tym,by zainwestować w srodki przeciwko komarom. Chętnie poznam wasze opinie na temat tych srodkow https://www.aptekagemini.pl/poradnik/dz ... la-dzieci/ Czy są skuteczne? Chętnie dowiem się więcej, pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ