Czy wiedziałeś? Osoby szczupłe mogą również mieć wysoki poziom cholesterolu.

Gdzie upolować okazje i gdzie znaleźć najlepsze produkty? Znasz dobre sklepy online? Podziel się z nami!
ryśka

Re: Czy wiedziałeś? Osoby szczupłe mogą również mieć wysoki poziom cholesterolu.

Post autor: ryśka »

W moim przypadku jest tak, że mam dosyć dużą niedowagę, ale co dziwne mam wysoki poziom cholesterolu. Musiałam zmienić trochę odżywianie, postawiłam na zdrowe tłuszcze i po jakimś czasie zrobiłam badania. Poziom cholesterolu automatycznie się unormował.
Śnieżka

Re: Czy wiedziałeś? Osoby szczupłe mogą również mieć wysoki poziom cholesterolu.

Post autor: Śnieżka »

Niestety tak też się zdarza. I do tego nie zawsze są to osoby lubiące tłuste potrawy. Mój szwagier należy właśnie do grona takich osób. Szczupły, wysportowany, dobrze się odżywia i ma bardzo wysoki cholesterol. Ostatnio podrzucałam mu artykuł https://swiatprzychodni.pl/artykuly/co- ... olesterol/
Tośka21

Post autor: Tośka21 »

Właśnie dlatego powinniście cały czas zważać na to, co realnie mogłoby wspomóc Was w poprawie Waszego zdrowia. To, że jesteście szczuli nie znaczy, że Was cholesterol hdl norma są odpowiednie. Na pewno warto podejść do tego tematu z głową i już teraz zacząć bardziej o siebie dbać. To na pewno wyjdzie Wam na plus!
Mirek

Post autor: Mirek »

Jak już rozmawiamy o normach cholesterolu to cholesterol całkowity u zdrowego człowieka nie powinien przekraczać 200 mg/dl. Zaleca się, aby stężenie dobrego cholesterolu (HDL) było większe od 40 mg/dl (u kobiet powyżej 46 mg/dl), natomiast frakcji LDL nie może przekraczać 115 mg/dl. Poziom trójglicerydów nie powinien być większy od 150 mg/dl. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej proporcji między frakcjami HDL i LDL. U niektórych osób (np. zażywających konkretne leki) wartości te mogą odbiegać od normy, co wcale nie musi oznaczać kłopotów ze zdrowiem. Interpretacja wyników powinna więc zawsze należeć do lekarza.

ozdobne nawilżacze powietrza
ODPOWIEDZ