Dom seniora

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
Ingga21233
Posty: 114
Rejestracja: 17 lut 2019, 20:59

Dom seniora

Post autor: Ingga21233 »

Jakie opinie słyszeliście o domach seniora? Czy to napewno dobry wybór??
Awatar użytkownika
Kasia9221
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2019, 21:37

Re: Dom seniora

Post autor: Kasia9221 »

Myślę, że na przestrzeni lat wiele sie w takich placówkach zmieniło i nie ma się czego obawiać. Opieka tam jest naprawdę dobra. Ja mam babcię w Nowym Dworze Mazowieckim w ZOLu Dom Rodzinny. Śmiało mogę powiedzieć, że ma tam lepsze warunki niż miałaby u mnie w domu.
Awatar użytkownika
riadna
Posty: 66
Rejestracja: 12 mar 2019, 19:56

Re: Dom seniora

Post autor: riadna »

zalezy chyba jak i dla kogo, moja babcia np jest bardzo na chodzie, stara sie byc maksymalnie samodzielna, choc nie powiem, zapomina sie dosc sporo, dlatego postanowilam zaopatrzyc ja w taka fajna opaske szybka pomoc dla seniora lokalizator gps, przycisk sos , dziekie temu i ja pewniej sie czuje
Awatar użytkownika
astres
Posty: 454
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:25

Re: Dom seniora

Post autor: astres »

Polecam przeczytać https://www.lekom.pl/
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:58

Re: Dom seniora

Post autor: fiona45 »

Moim zdaniem jak ktoś nie ma wyjścia, bo nie ma jak opiekować się starszą osobą, to warto tutaj pomyśleć o domu seniora takim jak np. tutaj http://goldental.pl/ . Akurat ja lubię klimaty morskie, a ten ośrodek jest blisko morza, na kaszubach, a więc jak dla mnie to bombastyczny pomysł.
Awatar użytkownika
rafka
Posty: 189
Rejestracja: 05 lut 2019, 13:32

Re: Dom seniora

Post autor: rafka »

Takich domów seniora jest więcej. Również pod Warszawą w okolicach Płońska znajduje się godny polecenia Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/ . I to nie tylko ze względu na warunki jakie tam są, chociaż to oczywiście też jest ważne, ale też z uwagi na panującą tam atmosferę i troskliwą opiekę. A to dla starszych osób niezmiernie ważne, żeby dobrze się czuły w takim miejscu.
Awatar użytkownika
lexyy
Posty: 103
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:27

Re: Dom seniora

Post autor: lexyy »

Jeśli mam być szczery to znacznie bardziej przemawia do mnie opiekunka dla osób starszych niż taki dom. U nas jest to zajęcie jeszcze mało popularne, jednak na terenie Niemiec wzrasta zapotrzebowanie na takie osoby. Dlatego też wiele osób decyduje się na wyjazd za pracą właśnie tam. Tutaj https://www.pewnaopieka.pl/jak-zostac-o ... niemczech/ czytałem ostatnio ciekawe wiadomości w tym temacie. Mam nadzieję, że przyjdzie to też do nas. Wiadomo, że taka osoba zdecydowanie lepiej będzie czuła się u siebie w domu.
Awatar użytkownika
Tasha
Posty: 102
Rejestracja: 25 sty 2020, 16:43

Re: Dom seniora

Post autor: Tasha »

Niestety osoby w podeszłym wieku często są już osobami leżącymi, wymagającymi szczególnej opieki i pomocy. Warto doczytać, doszkolić się jak wygląda prawidłowa pielęgnacja odleżyny bo niestety odleżyny często się pojawiają w takich sytuacjach.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 745
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:41

Re: Dom seniora

Post autor: Zdzisiek78 »

A ja uważam, że taki dom seniora jak https://milorstowo.pl/ to doskonałe rozwiązanie. To miejsce ma bardzo dobre opinie. Zapewnia opiekę lekarską, rehabilitację. Daje możliwość rozwijania pasji i zainteresowań. Do tego mieszkańcy chwalą panującą tam atmosferę.

obudowa komina ponad dachem
ODPOWIEDZ