Iść do dermatologa z trądzikiem?

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
bahamamama
Posty: 303
Rejestracja: 22 maja 2019, 15:17

Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: bahamamama »

Jak sądzicie?
Warto wybrać się do dermatologa z takim problemem jak trądzik?
Tutaj https://www.dermoklinika.pl/ czytałam, że taki specjalista może pomóc pozbyć się tego problemu na dobre.
Doradźcie jak to wygląda w praktyce.
Może znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się trądziku?
Awatar użytkownika
Zuzzanna
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:59

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Zuzzanna »

Oczywiście! To w końcu jest lekarz od skóry między innymi. Jego pomoc może okazać się także nieoceniona, jeśli nie dbaliśmy o naszą skórę i powstały blizny. Jak przeczytamy tutaj https://e-ziaja.com/blog/porady/blizny- ... ozbyc.html , ich przyczyną jest też częste wśród nastolatków, drapanie. Dlatego dobrze jest zastosować się do porad specjalistów i uniknąć przykrych konsekwencji trądziku.
Awatar użytkownika
AnitaT
Posty: 16
Rejestracja: 27 sty 2020, 14:03

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: AnitaT »

Na pewno taka wizyta nie zaszkodzi a może jedynie pomóc. A jeśli chodzi o pielęgnację to z doświadczenia mogę polecić serię Acne od Novaclear. Fajnie oczyszcza cerę, łagodzi podrażnienia i działa antybakteryjnie.
Awatar użytkownika
Marysia4565
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:17

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Marysia4565 »

Jasne, że trzeba zgłosić się do lekarza dermatologa i on już będzie wiedział co podać, żeby było lepiej.
Awatar użytkownika
Amela22
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2020, 17:41

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Amela22 »

Jesli chodzi o codzienną pielęgnację to również mogę polecić serię Acne Novaclear. Wcześniej przetestowałam już kilka marek ale jak dla mnie ta zdecydowanie sprawdza się najlepiej. Dodatkowo ma bardzo fajne produkty matujące, które u mnie również są bardzo porządne z racji tłustej cery.
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:52

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Luizka56 »

Pewnie, że iść nawet nie powinnaś się nad tym zastanawiać :) Bardzo fajną ofertę specjalistycznych zabiegów dla cery problematycznej posiada w swojej ofercie Klinika Krajewski - polecam zerknąć :)
Awatar użytkownika
sosabowski54
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2020, 12:22
Kontakt:

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: sosabowski54 »

Oczywiście, że iść. Trądzik samodzielnie bardzo trudno wyleczyć, a większość leków jest na receptę. Nie oznacza to, że pierwszy lek od razu nam pomoże.
Awatar użytkownika
rafka
Posty: 189
Rejestracja: 05 lut 2019, 13:32

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: rafka »

Jeśli problem nie znika to zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić. Mi na przykład pomaga olej arganowy od Ecobotox. Zmiany na plus są naprawdę widoczne, cera bardzo mi się poprawiła. Ja z trądzikiem źle się czułam, tym bardziej że naście lat to już dawno skończyłam.
Awatar użytkownika
Martyna28
Posty: 13
Rejestracja: 10 maja 2020, 11:01

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Martyna28 »

Pewnie, że warto się wybrać do lekarza, z jego pomocą na pewno szybciej poradzimy sobie z problemem. Ważna jest też codzienna pielęgnacja. Mnie np. bardzo pomogły dermokosmetyki Acne Novaclear. Fajnie oczyszczają, działają antybakteryjnie i łagodząco i zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków.
Awatar użytkownika
milaczek
Posty: 95
Rejestracja: 07 gru 2019, 15:38

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: milaczek »

moze warto zaczac od porzadnej pielegnacji? mi pomogla seria z bielendy botanical clays, taka typowo do mlodej cery, dokladnie oczyszcza i nawilza
Awatar użytkownika
Sakwa
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:35

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: Sakwa »

Tylko że w przypadku problemów z trądzikiem o pielegnacji powinien zadecydować dobry kosmetolog. A byłaś juz tutaj u Pani Agnieszki na konsultacji https://aturody.pl/ ??? Pierwsza wizyta jest darmowa. W ofercie jest całkiem sporo zabiegów regulujacych problemy z cerą. Jest między innymi Couperose Sensitive który właśnie działa regenerująco i regulująco na skórę problematyczną

krzyszkowice szkoła
Awatar użytkownika
madzik
Posty: 85
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:21

Re: Iść do dermatologa z trądzikiem?

Post autor: madzik »

Można próbować, raczej takie zmiany nie znikną bez odpowiedniego leczenia. Kwestia skuteczności, bo z tym różnie może być. Na przykład u mnie efekt był średni, oczekiwałam lepszych efektów. Z trądzikiem nie wygląda się korzystnie. Tak się złożyło, że za jakiś czas zdecydowałam się na antykoncepcję. Ginekolog mi belarę dobrał i to w sumie te tabletki mi najbardziej pomogły. Właśnie tak jest z antykoncepcją że pomaga i na takie problemy. Nie powiem, zadowolona jestem.
ODPOWIEDZ