Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
bahamamama
Posty: 303
Rejestracja: 22 maja 2019, 15:17

Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: bahamamama »

Możecie coś doradzić?
Tutaj https://wdobrymkierunku.com/oferta/psycholog-dzieciecy czytałam co nieco o tym, jak może wyglądać taka pomoc psychologiczna dla dzieci.
Jest tam trochę przydatnych wskazówek, ale i tak chętnie dowiem się czegoś więcej od was.
Macie jakieś rady?
Jak szukać takich specjalistów?
Awatar użytkownika
astres
Posty: 454
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:25

Re: Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: astres »

Ostatnio ukazał się interesujący artykuł o tym
https://psychologia-solutio.pl/
Awatar użytkownika
Sandra12
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:23

Re: Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: Sandra12 »

Można sugerować się opiniami, które znajdzie się w internecie, lub opiniami znajomych jeśli korzystali z takiej formy pomocy. Ja szukając psychologa dla syna trafiłam na https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ i po przeczytaniu opinie zdecydowałam się udać do tej kliniki z dzieckiem. Bardzo nam tutaj pomogli i śmiało mogę powiedzieć, że lepiej trafić nie mogliśmy.
mariamagdalena82

Re: Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: mariamagdalena82 »

Kochani, ja jeżdżę z córką do poradni Harmonia w Warszawie. Dziewczynka bardzo źle znosiła naukę zdalną. Raz płakała, raz się buntowała, nie chciała szczerze rozmawiać ani ze mną ani z mężem. Dopiero pani psycholog Jagielska przekonała 10-latkę do tego aby zwierzyła się ze swoich problemów, odczuć itd. Zaproponowała nam łączoną terapię: indywidualną dla dziecka plus rodzinną, udzieliła nam też szeregu cennych porad. Ma świetne podejście i do młodych pacjentów i do ich bliskich. Myślę że wizyta w dowolnej placówce Harmonia LUX MED i dla Was mogłaby okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
Gość

Re: Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: Gość »

Pomoc psychologiczna dla najmłodszych wymaga dużej odpowiedzialności i doświadczenia, dlatego https://neuroza.pl/psychoterapia/ lub diagnoza psychologiczna powinny być wykonywane przez specjalistów posiadających dobrą reputację w swoim środowisku.
Mania8

Re: Jak znaleźć pomoc psychologiczną dla dzieci?

Post autor: Mania8 »

Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne jest ważne. Jeśli Twoje dziecko przejawia wzmożoną agresję, jest często smutne, przygnębione lub wycofane, warto udać się do psychologa na konsultacje. Dotyczy to zarówno młodszych dzieci, jak i nastolatków. Na rynku znajdziemy wiele miejsc gdzie możemy otrzymać taką pomoc. Jednym z takich miejsc jest https://sensusmed.pl/oferta-psychoterapia-psychodynamiczna/
ODPOWIEDZ