Łysienie przed 30 jest normalne?

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
bahamamama
Posty: 303
Rejestracja: 22 maja 2019, 15:17

Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: bahamamama »

Chodzi mi o łysinę u faceta...
Czy to jest normalne?
Może da się coś z tym zrobić?
Co nieco czytałam tutaj https://drturowski.pl/pl/blog/lysienie-w-mlodym-wieku/ na ten temat.
Chętnie jednak dowiem się czegoś więcej też od was.
Może jednak trycholog jest w stanie coś doradzić?
Awatar użytkownika
Marysia4565
Posty: 36
Rejestracja: 28 sty 2020, 13:17

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Marysia4565 »

Moim zdaniem to wszystko zależy od genów.
Awatar użytkownika
Werka
Posty: 394
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:06

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Werka »

Racja, znam wielu mężczyzn, którzy zaczynają łysieć już w wieku dwudziestu paru lat. Mój brat do nich się zalicza i choć łysego placka jeszcze nie ma, to już ma dość silnie przeszedzone włosy na czubku głowy. Mam znajomego, który jest trochę po trzydziestce i jest całkiem łysy, a zaczął tracić włosy lata wcześniej. Więc nie jest to rzadkie zjawisko.
Awatar użytkownika
Moniaaa
Posty: 54
Rejestracja: 31 lip 2020, 12:09

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Moniaaa »

Łysieją nie tylko panowie, widzę też u moich koleżanek że u znacznej części włosy się szybciej przerzedzają. I to już w granicach 30 urodzin. Przyczyn oczywiście jest wiele, w każdym razie problem moim zdaniem jest naprawdę poważny. Łysienie ma bardzo często podłoże genetyczne, tu leczenie jest jeszcze trudniejsze. Czytałam na https://www.czikczik.com/ że wiele osób sobie chwali mezoterapię osoczem bogatopłykowym . Zabieg taki można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. Jak pomoże to nie trzeba myśleć o przeszczepie. To jedyny ratunek w zaawansowanym łysieniu. Najlepiej do takiego etapu nie dopuścić.

brzesko szczurowa
Awatar użytkownika
olga77
Posty: 43
Rejestracja: 03 paź 2019, 18:03

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: olga77 »

czasami warto też zadbać o pielęgnację :) Ja na przykład korzystam z kosmetyków od www.skin79-polska.pl są świetne i rewelacyjne oraz naturalne
Awatar użytkownika
teosia
Posty: 204
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:49

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: teosia »

Pielęgnacja nie pomoże. Trzeba znaleźć przyczynę łysienia. Tu potrzebny będzie lekarz. A jeśli łysienia nie da się powstrzymać, to też jest rozwiązanie. Skuteczny będzie przeszczep włosów. Rzuć okiem na stronę Kliniki Elite z Warszawy https://www.elite.waw.pl/ . U nich możesz taki przeszczep wykonać. Pod okiem lekarza, z wykorzystaniem najnowocześniejszej metody na świecie. Kilka godzin i pacjent znów ma włosy - efekty są widoczne po jednym zabiegu. Na stronie można zobaczyć metamorfozy pacjentów. Powiem szczerze, że robią wrażenie.
Karolciaś

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Karolciaś »

Mój brat miał podobny problem przed trzydziestką zaczęły się u niego problemy z wypadaniem włosów, zabrałyśmy go ze sobą do kliniki Novoderm w Łodzi https://novoderm.pl tam wykonano u niego przeszczep włosów metodą WAW FUE . Teraz już nie ma żadnych problemów z włosami .
Awatar użytkownika
Ilona44
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:58

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Ilona44 »

To zależy jakie są przyczyny łysienia. Pomoże konsultacja trychologiczna. Ale czasami to naturalny proces i nie da się go zatrzymać. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mógł cieszyć się włosami. Po prostu kup perukę. Popatrz tu https://perukikielce.pl/krakow-peruki-sklep/ - takie peruki wyglądają jak naturalne włosy. Syntetyczne, naturalne - jest w czym wybierać.
magiś45455

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: magiś45455 »

Jeśli jest to łysienie uwarunkowane genetycznie, to jak najbardziej możliwe jest to, że wlosy zaczynają wypadać. Warto jednak dokładnie zbadać przyczynę wypadania włosów, bo czasem jeszcze jest szansa, że można coś zmienić. Dodatkowo odsyłam do artykułu - https://www.ducray.com/pl-pl/czym-jest-lysienie Tutaj macie dużo informacji o łysieniu.
Romću

Re: Łysienie przed 30 jest normalne?

Post autor: Romću »

A ja z konkretnym pytanie. Znalazłem taki o to rozwiązanie: https://kurujsie.pl/folisin-czy-to-najl ... tosowania/ Stosował, a może stosuje w tym momencie ktoś? Chodzi mi o konkretne opinie. Czy warto sobie zawracać głowę, czy szukać czegoś innego na wypadanie włosów.
ODPOWIEDZ