Trauma po wypadku samochodowym

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
zamyślonaMi
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2019, 15:14

Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: zamyślonaMi »

Cześć dziewczyny, czy myślicie że to w ogóle możliwe żeby mieć traumę po wypadku samochodowym? W sumie takim niegroźnym, bo nikomu nic sie nie stało...
Awatar użytkownika
Klonowa
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2019, 15:58

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Klonowa »

Jeżeli to było wstrząsające przeżycie, to myślę, że trauma jest możliwa. A co się dzieje? Może warto pogadać z psychologiem?
Awatar użytkownika
zamyślonaMi
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2019, 15:14

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: zamyślonaMi »

Miałam taką małą stłuczkę, inny kierowca wymusił pierwszeństwo. Teraz boję się jeździć samochodem. Myślisz, że psycholog pomoże mi w takiej sprawie? Mąż mówi że przesadzam...
Awatar użytkownika
Klonowa
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2019, 15:58

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Klonowa »

Z całym szacunkiem dla męża... ale przesadzać to można kwiatki. Liczą się Twoje odczucia. Zadzwoń do poradni psychologicznej, a nie słuchach złotych rad.
Awatar użytkownika
zamyślonaMi
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2019, 15:14

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: zamyślonaMi »

Heh, dzięki za wsparcie, już sama nie wiedziałam co mam robić... Niedaleko mojej pracy jest Poradnia Salomon, mogłabym tam zajrzeć. Słyszałaś może coś o niej?
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2019, 15:17

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Jagoda »

Ja słyszałam Moja siostra chodzi do nich na terapię, do p. psycholog Agnieszki Pawlak. Mówi, że jest bardzo ok
Awatar użytkownika
LalkaPrusa
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:41

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: LalkaPrusa »

Też miałam taką traumę po wypadku samochodowym. Miałam nerwice oraz zaburzenia lękowe. Cos co mi pomogło terapia w Centrum Pscyhologicznym Sens w Mińsku mazowieckim. Jestem bardzo wdzięczna za okazanie mi wsparcia.
Awatar użytkownika
IrkaNil
Posty: 155
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:42

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: IrkaNil »

Jeśli będziecie potrzebowali pomocy ze strony psychiatry, bądź psychologa to w Łodzi mam Wam do polecenia bardzo dobra poradnię Salomon http://www.poradniasalomon.pl ponieważ zajmują się takimi przypadkami na co dzień i wiedzą dokładnie jak postępować, aby przyniosło to realne korzyści i w końcu problemy z nawrotem traumy już nie nawracały .
Awatar użytkownika
AgnieszkaM
Posty: 238
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:44

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: AgnieszkaM »

Można miec, niestety - trauma wywoluje rozne reakcje w mozgu - bardzo czesto juz nieodwracalne. Wydaje mi sie ze kazdy taki niepokojący sygnał nie nalezy ignorować. Ja moge polecić od siebie prywatną klinikę Medox http://medox.org.pl/ Nerwica, stres... a nawet depresja to dosyc czeste przypadlosci, a oni radzą sobie z nimi doskonale . Mam nadzieje ze wszystko sie u Was ulozy
Awatar użytkownika
Czesia
Posty: 26
Rejestracja: 14 maja 2020, 15:40

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Czesia »

Niestety jest to możliwe i nawet do tego stopnia, że moja siostra to wpadła od takiego zdarzenia w nałóg. Zaczęła regularnie pić, bo myśli, że w ten sposób jej się polepszy samopoczucie i nie będzie myślała o przeżytej traumie. Jest w ogromnym błędzie, a my nawet już znaleźliśmy dla niej dobry ośrodek terapii uzależnień Nefo. Liczymy, że dzięki fachowej opiece i specjalistycznemu wsparciu jak najszybciej dojdzie do siebie.
Mała

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Mała »

zamyślonaMi pisze: ↑22 lip 2019, 15:18 Cześć dziewczyny, czy myślicie że to w ogóle możliwe żeby mieć traumę po wypadku samochodowym? W sumie takim niegroźnym, bo nikomu nic sie nie stało...
Oczywiście, że tak sama przez to przechodziłam. Ostatecznie pomógł mi psycholog z poradni online Wetalk. Mocno przegadaliśmy temat i w końcu się przemogłam :) polecam też skorzystać z pomocy psychologa na pewno znacznie szybciej siądziesz ponownie za kółko z przyjemnością
Tośka21

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: Tośka21 »

Dzisiaj faktycznie wiele osób zmaga się z problemami psychicznymi, więc jeśli i Was to dotyczy, to po prostu zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i poproście u nich o wsparcie. Wiem, że w ten sposób będziecie w stanie o wiele lepiej poradzić sobie w dzisiejszym świecie.
małgośka

Re: Trauma po wypadku samochodowym

Post autor: małgośka »

Moim zdaniem ważne jest by udać się do dobrego psychologa. Znalazłam nie tak dawno https://justynasabala.pl/ i z tego co widze to faktycznie oferta jest całkiem dobra, więc może jednak to by był dobry wybór
ODPOWIEDZ