Uzaleznienie od alkoholu

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
puchinka
Posty: 103
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:14

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: puchinka »

osoby, które zbyt często sięgają po napoje wysokoprocentowe zazwyczaj mają trudność by przyznać się do tego, że są uzależnienie na początku można zaobserwować wyparcie problemu i nieudolne próby udowodnienia swoim bliskim, że jest się zdrowym Przed podjęciem terapii ośrodku uzależnień Nefo warto uświadomić sobie, że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną to w praktyce oznacza, że osoba uzależniona przez całe życie powinna utrzymywać abstynencję i unikać spożywania alkoholu.
Awatar użytkownika
AgnieszkaM
Posty: 238
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:44

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: AgnieszkaM »

Czasem warto poradzić się specjalistów . Taki lekarz moze tutaj jak najbardziej pomoc. W okolicach Warszawy jesli tam mieszkacie, warto zajrzec do prywatnej kliniki Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ . Oni skupiaja bardzo dobrych specjalistow z zakresu leczenia alkoholizmu
Awatar użytkownika
tormund92
Posty: 541
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: tormund92 »

Osobiście uważam, że warto sprawdzić sobie stronkę lekarzebezkolejki https://lekarzebezkolejki.pl/blog/jakie ... krwi/w-322 gdzie znajdziecie naprawdę wielu wspaniałych specjalistów i będziecie mogli umówić się na wizytę online. Jak dla mnie to naprawdę świetna opcja i osobiście, sam będę korzystał z ich rozwiązań. Wow :D !
Awatar użytkownika
zuzanna
Posty: 66
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:55

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: zuzanna »

Uzależnienie od alkoholu to poważna sprawa. Nie można go bagatelizować. Im szybciej rozpocznie się leczenie - tym szybciej pozbędzie się nałogu. Trudno jednak o walkę bez odpowiedniego wsparcia. Takim wsparciem będzie z pewnością profesjonalny ośrodek terapii uzależnień. Wiem, że sporo osób tutaj https://klinikakuznia.pl/o-klinice/ znalazło pomoc.
Awatar użytkownika
Zuzzanna
Posty: 92
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:59

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zuzzanna »

Doskonale wiem, jak trudno żyje się z osobą uzależnioną od alkoholu i jak trudno jest ją namówić do leczenia. U nas to po prostu niemal niemożliwie, bo mimo że pokazałam mamie Ranking Ośrodków Terapii , to ona i tak nie chce się poddać leczeniu. Nic na to nie możemy poradzić. Zmuszenie nie pomoże na wyleczenie.
Awatar użytkownika
walentka
Posty: 21
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:06

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: walentka »

Uzależnienie od alkoholu niesie ze sobą mnóstwo zdrowotnych powikłań o tym wie Prawie każdy, ale nie osoba, która nadużywa alkohol Jedno jest pewne nie będzie łatwo, ale alkoholizm też się wyleczyć i pokonać tylko wystarczy porozmawiać osobą uzależnioną i nakłonić do leczenia ośrodku Terapii Uzależnień Nefo, Jeśli chcemy pomóc alkoholikowi musimy też pamiętać o tym, by wspierać go tych trudnych momentach.
Awatar użytkownika
Kundzia
Posty: 87
Rejestracja: 13 sty 2019, 16:30

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kundzia »

Jeśli ktoś wypiera problem swojego uzależnienia, to rodzina powinna mocno zaangażować się i działać. Można wówczas poprosić o poradę specjalistów z Ośrodka terapii Forest. Prowadzą program terapii na najwyższym poziomie i wspierają bardzo wszystkich swoich podopiecznych. Najważniejsze, aby w takim ośrodku pacjent czuł się jak najlepiej. Chodzi głównie o bezpieczeństwo i zaufanie.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 745
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:41

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zdzisiek78 »

Zdecydowanie potrzebna jest pomoc specjalistów. Nie ma takiej możliwości by ktoś bliski wyciągał z nałogu chorą osobę. Jak najszybciej należy poszukać pomocy w https://uzaleznienia-terapia.pl/leczenie-uzaleznien/ i nakłonić alkoholika do leczenia.
Awatar użytkownika
Tasha
Posty: 102
Rejestracja: 25 sty 2020, 16:43

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Tasha »

Naprawdę dobrym miejscem w okolicach Krakowa są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl wiem, że mają świetnych specjalistów, którzy są w stanie pomóc osobie uzależnionej.

satel t4
Awatar użytkownika
Ingga21233
Posty: 114
Rejestracja: 17 lut 2019, 20:59

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Ingga21233 »

To bardzo ciężki temat, przede wszystkim trzeba uświadomić sobie że alkoholizm to choroba i trzeba ją leczyć. Innej drogi by żyć normalnie nie ma. Jeżeli macie w rodzinie problem alkoholowy to polecam Wam literaturę tego artykułu: https://www.dobrystan.pl/artykuly/jak-s ... alkoholika , może będzie przydatny.
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:52

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Luizka56 »

To choroba, której leczenie jest bardzo długotrwałe i wymagające. Specjalistyczne leczenie uzależnień warszawa to doskonała opcja dla osób zmagających się z problemem nadużywania alkoholu...
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:12

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Kamilla36 »

Zgadzam się z powyższym. Alkoholu antybiotykiem się nie wyleczy... Trzeba bardzo dużo czasu poświęcić aby pomóc osobie uzależnionej. Najgorsze jest przechodzenie odtrucia poalkoholowego. Nie wiedziałam jak pomóc mojemu bratu, dopóki nie zaczęłam szperać w internecie... Natrafiłam tam na wiele artykułów, ale najbardziej pomocny okazał się ten: https://zdrowietak.pl/porady/czy-mozna- ... -domu.html
Awatar użytkownika
memi920
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: memi920 »

Jak już mowa o nadmiernym spożywaniu alkoholu lub narkotyków to oczywiście - tak, jest to choroba, z którą trzeba walczyć, jeśli chcemy żyć dalej w pełni zdrowia. Powinniście zobaczyć sobie stronę http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ Znajdziecie na niej szczegółowe informacje o tym, jak leczyć te dwa uzależnienia bez decydowania się na prywatne ośrodki.
Awatar użytkownika
savaka
Posty: 39
Rejestracja: 30 maja 2020, 17:44

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: savaka »

Mi się wydaje że całkiem ciekawą opcją na walkę z uzależnieniem jest wszywka alkoholowa , inaczej mówiąc bloker. Na https://centrumedumed.pl/medycyna/odtru ... czy-warto/ jest dokładnie temat wyjaśniony, jak ona działa. W wielu przypadkach jest najlepszym remedium na nałóg
Awatar użytkownika
Klimka
Posty: 114
Rejestracja: 27 lut 2019, 9:38

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Klimka »

Leczenie każdego uzależnienie to bardzo ciężka sprawa. Trzeba być zaangażowanym i zdecydowanym na zmianę. Na pewno warto jechać do takiego ośrodka jak Tratwa w Wiśle gdzie są specjaliści z danej dziedziny i osoby ktore przeszly przez to samo - dzieki temu jest latwiej
Baśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Baśka »

Najlepiej namówic osobe uzaleznioną na prywatną Klinikę Medox w Nowym Modlinie gdzie przejdzie kompleksową terapię jak odtrucie alkoholowe , tak by po kilku tygodniach wyjść zdrowym, niepijącym. Warto stawiać na taki ośrodek jak ten, z empatycznymi terapeutami, znakomita obsługą i świetnym klimatem ośrodka. Wiem, ze to ciezko, ale trzeba próbować.
igrać

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: igrać »

zanim zaczniemy pomagać alkoholikowi Musimy zrozumieć że osoba którą kochamy i świadomie stosuje strategie obronne. warto pamiętać że pomaganie alkoholikowi wymaga siły psychicznej dlatego aby uniknąć szybkiego wypalenia Zadbaj także o siebie. Marta też osoby uzależnione zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Miś88

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Miś88 »

A może wszywka alkoholowa jako element skutecznej terapii awersyjnej w zastosowaniu leczenia alkoholizmu? - https://www.wszywki-warszawa.pl/wszywka ... koholizmu/
gómurt

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: gómurt »

Jeżeli chcecie wygrać z uzależnieniem od alkoholu to powinniście rozejrzeć się za odpowiednim ośrodkiem leczenia uzależnień, w którym wam pomogą. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą https://osrodektrzezwosc.pl/ W tym ośrodku bardzo pomogli mi w wygraniu z moim nałogiem.
Awatar użytkownika
sionair
Posty: 134
Rejestracja: 12 lut 2019, 11:49

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: sionair »

gómurt pisze: ↑05 lut 2021, 11:17 Jeżeli chcecie wygrać z uzależnieniem od alkoholu to powinniście rozejrzeć się za odpowiednim ośrodkiem leczenia uzależnień
Z mojej strony polecam odtruwanie alkoholowe Marki (lub w innej dogodnej miejscowości), gdyż to właśnie detoks jest pierwszą rzeczą jaką należy zrobić. Walczyć z uzależnieniem można tylko będąc trzeźwym, wolnym od kropli alkoholu w organizmie
miśka99

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: miśka99 »

zawsze można spróbować z metodą awersyjną stosując wszywkę alkoholową. Badania wykazały, że ta technika skutecznie zachęca do abstynencji. 2, 10 Zarządzanie awaryjne działa w ramach warunkowania instrumentalnego - praktyki zmiany dobrowolnych zachowań poprzez negatywne lub pozytywne wzmocnienie tych zachowań.
wiśka55

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: wiśka55 »

jak sa takie problemy to najlepiej udac sie na leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ Dzisiejszy świat niestety sprzyja uzależnieniom, dlatego trzeba spróbować radzić sobie ze swoimi problemami inaczej niż sięgając po alkohol czy narkotyki.
Awatar użytkownika
Werka
Posty: 385
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:06

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Werka »

Niestety alkohol niszczy życie, zarówno osoby uzależnionej, jak i całego jej otoczenia, zwłaszcza najbliższych. Walka z tym nie jest łatwa i trzeba naprawdę dużego samozaparcia i chęci, by z tego wyjść. Czasami pewien wstrząs w życiu sprawia, że chce się odmienić swoje życie, ale nie zawsze to działa.
Awatar użytkownika
parkon
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2020, 17:07

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: parkon »

Mój tata był alkoholikiem, ale zrozumiał, że to co robi, robi źle i powinien skorzystać z pomocy ośrodka https://www.osrodek-empatia.org/ Poszedł na leczenie, na które sam się zapisał, co dla nas było bardzo ważną wiadomością, teraz tata od pół roku już nie pije, jesteśmy z niego dumni.
Nataluś78

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Nataluś78 »

Mieszkam niecały rok z teściami. I u teścia zauważyłam, że codziennie musi sobie wypić piwo, ćwiartkę. A na weekend coś większego. Myślę, że ma problem. Czy powinien udać się do ośrodka terapii uzależnień Nefo? Powinien podjąć się leczenia? Co myślicie na ten temat??
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 745
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:41

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Zdzisiek78 »

Terapię odtruwającą polecamy osobom, które chcą szybko i bezpiecznie wrócić do formy po zatruciu alkoholem jak również tym, które chcą zabezpieczyć swój organizm przed takim zatruciem – wtedy zapraszamy na koktajl witaminowy przed wyjściem na party. https://mediderm.com.pl/oferta/kroplowk ... alkoholowe
Paćka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Paćka »

Wydaje mi się, że pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu jest odstawienie, przerwanie ciągu alkoholowego, które niestety jest szokiem dla organizmu. Na szczęście Forest oferuje całodobową pomoc w tym zakresie i przyjeżdża do pacjenta aby przeprowadzić detoks a także rozmowę lekarską. Świetne rozwiązanie moim zdaniem i warte uwagi.
Józefa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Józefa »

Myślę, że osoby, które kiedyś miały do czynienia z alkoholikiem, wiedzą, że nie jest to łatwy okres. Samo przekonanie do leczenia jest już połową sukcesu. Mnie udało się namówić przyjaciela na wszycie Esperalu w Ostrołęce. Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i może uskutecznić inne metody walki z tym bardzo zgubnym nałogiem. Alkohol jest silnie uzależniającą substancją, dlatego samodzielne rzucenie nałogu jest niezwykle trudne.
Józefa

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Józefa »

Myślę, że osoby, które kiedyś miały do czynienia z alkoholikiem, wiedzą, że nie jest to łatwy okres. Samo przekonanie do leczenia jest już połową sukcesu. Mnie udało się namówić przyjaciela na wszycie Esperalu w Koszalinie. Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i może uskutecznić inne metody walki z tym bardzo zgubnym nałogiem. Alkohol jest silnie uzależniającą substancją, dlatego samodzielne rzucenie nałogu jest niezwykle trudne.

przedłużenie umowy orange
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 311
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:48

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kasiakowa06 »

puchinka pisze: ↑09 sie 2019, 8:13 osoby, które zbyt często sięgają po napoje wysokoprocentowe zazwyczaj mają trudność by przyznać się do tego, że są uzależnienie na początku można zaobserwować wyparcie problemu i nieudolne próby udowodnienia swoim bliskim, że jest się zdrowym Przed podjęciem terapii ośrodku uzależnień Nefo warto uświadomić sobie, że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną to w praktyce oznacza, że osoba uzależniona przez całe życie powinna utrzymywać abstynencję i unikać spożywania alkoholu.

A może pomogłaby wszywka? U nas w rodzinie była stosowana i się sprawdziła. Więcej można sie dowiedzieć w https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 311
Rejestracja: 25 lip 2019, 12:48

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: kasiakowa06 »

zuzanna pisze: ↑25 lis 2019, 10:02 Uzależnienie od alkoholu to poważna sprawa. Nie można go bagatelizować. Im szybciej rozpocznie się leczenie - tym szybciej pozbędzie się nałogu. Trudno jednak o walkę bez odpowiedniego wsparcia. Takim wsparciem będzie z pewnością profesjonalny ośrodek terapii uzależnień. Wiem, że sporo osób tutaj klinikakuznia.pl/o-klinice/ znalazło pomoc.

Uzależnienia są bardzo różne i niestety zgubne. U nas w rodzinie sprawdziła https://wyspasozo.pl/ - bardzo polecam!
ODPOWIEDZ