W jakim wieku łysienie jest normalne?

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
Tulipanka
Posty: 66
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:08

W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: Tulipanka »

W jakim wieku łysienie jest normalne?
Czy jak facet ma 45 lat i zaczyna łysieć ewidentnie, to czy to jest jeszcze normalne, czy jednak za wcześnie?
Jak można temu zaradzić?
Bożek

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: Bożek »

Trudno powiedzieć czy to jest normalny wiek na łysienie czy za wczesnie,
dużo zależy od genów, hormonów, stanu zdrowia itd.
W sumie wrzucę Ci artykuł do poczytania: https://drturowski.pl/pl/blog/lysienie-w-mlodym-wieku/
myślę że fachowcy od łysienia ciekawie o tym problemie opowiedzieli, podobnie jak i o metodach radzenia
sobie z łysieniem w młodym wieku.
Jak poczytasz to okaże sie że 40+ to wcale nie tak mało, młodsi łysieją:)
Awatar użytkownika
KamKa
Posty: 44
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:54

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: KamKa »

Dokładnie, trudno mówić o wieku. To zależy od indywidualnych cech organizmu. Ale w przypadku utraty włosów jest wyjście - to przeszczep. Tu https://www.elite.waw.pl/ jest klinika z Warszawy, która wykonuje przeszczepy. Wykorzystują najnowocześniejszą na świecie metodę przeszczepu, która jest bezpieczna i skuteczna. Całość zabiegu przebiega pod okiem specjalisty. Moim zdaniem warto skorzystać z takie rozwiązania.
Oleńka

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: Oleńka »

Mój syn miał problemy z łysieniem, pojechaliśmy na konsultację do klinice Novoderm w Łodzi https://novoderm.pl . Zdecydowaliśmy sie na zabieg przeszczepu włosów WAW FUE dzięki temu teraz syn wygląda bardzo dobrze i nie ma już kompleksów. Lepiej korzystać z usług specjalisty niż na własną rękę sie leczyć
róża

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: róża »

taka granica wieku nie istnieje, przynajmniej taką mam opinie. łysienie może być zapisane w genach, ale możesz zacząć łysieć w wieku 20 lat ze względu na stres. ja tak miałam, włosy leciały mi garściami po śmierci bliskiej mi osoby. z kolei mój mąż ma to zapisane w genach, a siostrze wypadały włosy po ciąży. dlatego zdecydowałą się kuracje przeciwwypadaniu włosów, którą realizowała w krakowskiej klinice vesuna, oczywiście po zakonczeniu laktacji. dla niej to byla dobra decyzja, bo wlosow przybyło.
Awatar użytkownika
Ilona44
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:58

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: Ilona44 »

Bywa, że na łysienie nic nie pomoże, problem ten dotyka szczególnie panów. Dlatego peruki są coraz popularniejsze u obu płci. Polecam zajrzeć na stronę https://perukikrakow.pl/naturalne-peruki/ . Są wykonane z ludzkich włosów, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać. Wprawdzie są trochę droższe niż syntetyczne, ale przynajmniej nie wyglądają sztucznie. To dobra inwestycja.
MichałWęk

Re: W jakim wieku łysienie jest normalne?

Post autor: MichałWęk »

Pytanie do mężczyzn, znacie jakieś skuteczne sposoby na wypadanie włosów (chyba jeszcze nie łysienie)? Czy na przykład opisane w tym poradniku: https://body-power.pl/uroda/lysienie-ty ... -mezczyzn/ są warte wykorzystania? Pytam bo są naturalne, a na takich mi właśnie zależy.
ODPOWIEDZ